BonVoyage

Lorem ipsum dolor sit amet, eu eos veniam albucius, ius dolor virtute et. Ius recusabo delicatissimi ex. Mea cu utamur.

Image Alt

Ofertat

Ofertat tona

kaputas-2519481_1920

Antalya

Antalya, një nga destinacionet më të mëdha turistike në botë, ndryshe e njohur edhe si perla e Rivierës Turke. Antalia është qyteti i 9-të më i madh i Turqisë dhe karakterizohet me profesionalizëm, diversitet dhe cilësi. Me historinë e saj dhe bukuritë natyrore, qyteti pret më shumë se 11 milionë vizitorë, nga e gjithë bota në baza vjetore.

antalya

Belek

Belek-u është i famshëm për golf, plazhe dhe pejsazhe mahnitëse- në fakt, ka diçka për të gjithë familjen. Plazhi i jashtëzakonshëm i Belek është një nga atraksionet kryesore për familjet, çiftet dhe grupet e miqve. Mos e humbni mundësinë që të zhytni në ujin mesdhetar, por në qoftë se doni të eksploroni më tej, Belek ka rrënime me famë botërore dhe ujëvara mahnitëse për të parë.

alanya

Alanya

Kështjella mesjetare, plazhe të mrekullueshme dhe male perfekte për aktivitetet në natyrë … këto janë vetëm disa nga gjërat që mund të bëni në Alanya! Klima mesdhetare, atraksionet natyrore dhe trashëgimia historike e bën Alanya-në një destinacion popullor për turizmin. Dy plazhet kryesore turistike të Alania janë Plazhi Kleopatra dhe Plazhi Porakal, të cilat kanë marrë statusin Blue Flag (blueflag.org) për pastërtinë dhe sigurinë. 

the-bay-of-kotor-3630238_960_720

Ulqin

Ulqini një nga destinacionet më të preferuara turistik. Duke qenë se si vend ende nuk është zbuluar nga masa e vizitorëve mbet një nga vendet më atraktive për pushuesit mes muajve maj dhe shtator.

sunset-3642301_960_720

Dubrovnik

E njohur si “Perla e Adriatikut”, Dubrovniku ofron një mori atraksionesh për vizitorët. I famshëm për vendndodhjen spektakolare të bregdetit të shoqëruar me qendrën e tij historike të qytetit.

Shtëpi e elitës artistike dhe intelektuale të Kroacisë, Dubrovniku ofron aktivitete të shumta kulturore si dhe festivale.   

the-temple-of-apollo-3471178_960_720

Side, Turkey

Side është një qytet i lashtë grek në bregun jugor të Turqisë, një qytet turistik dhe një nga vendet më të njohura klasike në vend. Ky vend shtrihet 78 kilometra larg Antalisë.

You don't have permission to register